KAS MES?

2008 m. Vilniuje įkurtas „First Toastmasters of Lithuania” yra pirmasis toks viešojo kalbėjimo klubas Lietuvoje.
Klubas yra pasaulinio tinklo „Toastmasters International“, vienijančio 14 700 klubų, 144 pasaulio šalyse dalis.
Per beveik 100 veiklos metų ši organizacija daugiau kaip
4 milijonams žmonių padėjo tapti geresniais kalbėtojais ir lyderiais.

ĮKVĖPK IR KALBĖK, KALBĖK IR ĮKVĖPK!

400+ susitikimų

15 metų patirtis

350+ narių,
lipusių į sceną

VAKARO VEDĖJAS

Kiekvienam klubo vakarui diriguoja vis kitas vedėjas, galintis nuspalvinti renginį pačiomis įvairiausiomis temomis ir akcentais bei ugdyt savo kūrybiškumą.

EKSPROMTŲ VEDĖJAS

Ekspromtų sesija – žaismingiausia vakaro programos dalis, kurios metu klubo nariai (o neretai – ir svečiai) lavina kūrybiškumą ir iškalbą netikėtose situacijose.
Užduotis – pasakyti trumpą kalbą be išankstinio pasiruošimo - kalbėti tema, kurią sužinome tik atėję į sceną.

PASIRUOŠTOS KALBOS

Bene svarbiausia vakaro dalis, kurios metu klubo nariai sako 5-7 min. trukmės kalbas pačių pasirinktomis temomis. Kalboms pranešėjai ruošiasi iš anksto. Viešojo kalbėjimo įgūdžius klubo nariai tobulina pagal specialią programą, o kiekvienai kalbai keliami vis kitokie reikalavimai. Ruošdamas ir sakydamas savo kalbas, klubo narys mokosi aiškiai, sklandžiai ir įtaigiai dėstyti mintis auditorijai, bei įgyja daugiausiai viešojo kalbėjimo patirties.

KALBŲ VERTINIMAS

Kone svarbiausias klubo narių tobulėjimo variklis.
Kiekvienam kalbėtojui yra suteikiamas išsamus grįžtamasis ryšys – tiek raštu, klausytojams surašant savo pastebėjimus - tiek žodžiu.
Šią funkciją atlieka iš anksto paskirti vertintojai − klubo nariai, viešai pasidalindami savo įžvalgomis ir patarimais pranešėjui. Vertinamosios kalbos taip pat suteikia galimybę lavinti iškalbą, o pastabumas ir gebėjimas teikti konstruktyvų grįžtamąjį ryšį yra nepamainoma lyderio savybė.

VAKARO PAREIGŪNAI

Rolės, pirmiems žingsniams scenoje - gramatikas, laiko skaičiuotojas, jaustukininkas - užtikrina sklandžią vakaro eigą ir papildo dalyvių įvairiapusiais pastebėjimais.

KLUBO SUSITIKIMŲ ROLĖS: